Reformer Pilates Ankara

Reformer Pilates Ankara

Reformer pilates Ankara’da gün geçtikçe bilinir hale gelen ve faydaları ile sporseverlerin ilgisini çeken görece yeni sayılabilecek bir ekipmandır. Kullanımı neticesinde vücutta meydana gelen çarpıcı ve kolay fark edilebilir etkileri, reformer pilatesi cazip hale getirmektedir.

Reformer pilatesi bu kadar özel yapan neden ise faydalarında saklıdır.

Reformer Pilates Nedir?

Reformer pilates, üzerinde düz bir platform bulunan ve şasinin içindeki tekerleklerde ileri geri dönen taşıyıcı olarak adlandırılabilir. Yatak benzeri bir mekanizmalar bütünüdür. Taşıyıcı, reformer aletinin bir ucuna bir dizi yay ile tutturulmuştur. Yaylar, taşıyıcı çerçeve boyunca itildiğinde veya çekildiğinde farklı direnç seviyeleri için seçenekler sunar. Uygulayıcıların taşıyıcıyı iterken veya çekerken kaymalarını önleyen omuz blokları vardır.

Uygulayıcı taşıyıcıyı hareket ettirirken, ayak çubuğu, ayaklar veya eller tarafından kullanılabilir. Ayrıca üzerinde çerçevenin üst kısmına tutturulmuş kolları bulunan uzun kayışlara sahiptir. Kullanıcılar taşıyıcıyı hareket ettirmek için bacaklar veya kollarla da çekilebilirler. Yayların vücut ağırlığı ve direnci, vagonu hareket ettirmeyi zorlaştırır. Aletin parçaları farklı vücut ebatları ve farklı beceri seviyeleri için ayarlanabilir.

Reformer Nasıl Kullanılır?

Reformer pilates aleti üzerinde uzunluk, güç, esneklik ve denge sağlamak için çok çeşitli egzersizler yapılır. Uygulamalarının çoğu, egzersiz sırasında vagonu itmek veya çekmek veya vagonu sabit tutmakla ilgilidir.

Bu pilates aletini diğerlerinden ayıran en önemli özelliği çok yönlü olmasıdır. Eğzersizleri ayakta, oturarak ya da uzanarak yapmak mümkündür. Bu sayede vücudun bir çok parçası hareket ettirilebilmektedir.

Reformer pilates, genel güç, esneklik, koordinasyon ve denge dahil olmak geleneksel pilatesin tüm faydalarını ihtiva etmektedir . Bununla birlikte daha iyi duruş, verimli hareket ve fiziksel dengesizliklerden kurtulma imkanı sağlamaktadır.

N Fit Life ile reformer pilatesi Ankara Çankaya Bahçelievlerde uzman öğreticiler eşliğinde, nezih bir ortamda denemek isterseniz bize ulaşınız.

N Fit Life reformer pilates Ankara Bahçelievler Mareşal Fevzi Çakmak Cd. NO:68, 06490 Çankaya/Ankara adresinde cazip fiyatlarla sizlerin hizmetindedir.

15 Replies to “Reformer Pilates Ankara”

  1. Ücretsiz demo derslerimizden faydalanabilirsiniz. Günü ve saati belirlemek için bize ulaşabilirsiniz. Teşekkürler

  1. Mail adresinize reformer pilates seanslarımıza ilişkin fiyat bilgilendirmesi göderilmiştir. Teşekkür ederiz.

 1. Çok faydalı bir içerik olmuş. Duyduğum kadarı ile profesyonel ve titiz bir çalışma şekliniz var. En kısa zamanda stüdyonuzu ziyaret etmek istiyorum.

 2. Stüdyonuzda mat pilates seansları var mıdır? Reformer pilates mi mat pilates mi öncelikle tercih edilmelidir ?

  1. Gizem Hanım Merhaba;

   Detaylı bilgi için bize 0312 223 2212 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir